AKTUALNOŚCI

 

Rok 2022 to 26  wyjazdów  w tym 15 pożarów i 11 miejscowych zagrożeń, 1 zabezpieczenie rejonu JRG Nisko.

Przekaż 1% podatku na rzecz OSP Rudnik nad Sanem.

W dniu 22 maja delegacja z naszej OSP z Prezesem uczestniczyła w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka w Jarocinie.

W dniu 20 maja dh Marcin Kazanecki uczestniczył w finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. Młodzież Zapobiega Pożarom gdzie zajął V miejsce.


W dniu 4 maja w Dzień Strażaka odwiedziliśmy groby zmarłych naszych strażaków oraz uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w Kościele

W dniu 3 maja tradycyjnie poczet sztandarowy ze sztandarem uczestniczył w obchodach dnia 3-go Maja.


W dniu 27 kwietnia 2022 r. zostały przekazane nakrętki ze zbiórki, które trafiły na rzecz potrzebującego dziecka.

Informujemy, że tym razem przekazaliśmy około 25-30 worków nakrętek zebranych na rzecz Oli ze Stalowej Woli, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, z przepukliną oponowo - rdzeniową. Pomimo przeciwności losu jak mówią rodzice, bólu, cierpienia i wyczerpującej rehabilitacji jest taka jak inne dzieci, dobrze się uczy, lubi czytać, kocha zwierzęta, często się uśmiecha. Szczegółowe informacje znajdują się na podziękowaniach. Jeśli ktoś chciałby się aktywniej włączyć w zbiórkę nakrętek lub ma większą ilość do przekazania. Zapraszamy do kontaktu.

Nie jest to jednak koniec zbiórki - zachęcamy do dalszej aktywności w zbieraniu nakrętek plastikowych. Dbajmy o środowisko i pomagajmy innym !!!

Mały gest a znaczy tak wiele !!!

Dziękujemy wszystkim !!! Jesteście wielcy

 W dniu 20 kwietnia 5 naszych strażaków wraz z dowódcą z JRG Nisko i strażakami z KM PSP Przemyśl pomagało w działaniach humanitarnych w Centrum Pomocy Humanitarnej w starej hali Tesco w Przemyślu.

Centrum Pomocy Humanitarnej w starej hali Tesco

W dniu 19 kwietnia delegacja z naszej OSP uczestniczyła w pogrzebie Taty naszego druha Kamila Kołodzieja.

WIELKANOC 2022 !

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 powróciliśmy do strażackich tradycji. W dniach 15 - 17.04 br. uczestniczyliśmy wraz z jednostką OSP Przędzel - Kolonia w obchodach świąt Wielkiej Nocy. W Wielki Piątek, Sobotę i rano w Niedzielę tradycyjnie pełniliśmy wartę honorową przy Grobie Pańskim w naszym Kościele Parafialnym. Braliśmy udział w Rezurekcyjnej Mszy Świętej. Po mszy udaliśmy się do jednostki na śniadanie wielkanocne, gdzie dzieląc się symbolicznym jajkiem złożyliśmy między sobą życzenia i rozeszliśmy się do domów świętując z rodzinami.

Dzień 26 marca był dla naszej jednostki pracowity około godziny 11:20 udaliśmy się do pożaru szopy i zgromadzonych materiałów palnych przy ul. Kończyckiej. (brały udział w akcji JRG Nisko i OSP Przędzel), po powrocie do remizy zostaliśmy wysłani do pożaru lasu w Nisku (brały udział w akcji JRG Nisko 3 zastępy i OSP Przędzel, OSP Nowosielec). Nasi strażacy po powrocie około godziny 15 udali się do Kopek na turniej gminny w piłkę siatkową. Na tym turnieju zajęliśmy 2 miejsce,1 miejsce przypadło OSP Kopki, a 3 OSP Przędzel. Na koniec dnia jeszcze zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w Krzeszowie (brały udział w akcji JRG Nisko i OSP Krzeszów, OSP Łazów, OSP Kopki). W tym dniu wiał bardzo silny wiatr co utrudniało działania gaśnicze.

 W dniu 20 marca w odpowiedzi na apel Komendanta Głównego PSP nasza jednostka punktualnie o godzinie 8:00 uczciła chwilą ciszy bohaterskich ukraińskich strażaków, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny. Niestety, osiemnastu ukraińskich strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy chroniąc obywateli Ukrainy. 🇵🇱🤝🇺🇦

  Filmik

 alarm bombowy 14.03.2022r.

 

pożar 13.03.2022r

 

 

W dniu 12 marca odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2021.

na zebranie przybyli następujący goście.

Poseł na Sejm RP Jerzy Paul

Prezes Zarządu Powiatowego ZOSPRP dh Gabriel Waliłko

Komendant Powiatowy PSP w Nisku st. bryg. Krzysztof Skrzypek

Wicestarosta Powiatu niżańskiego dh Adam Mach

Burmistrz GIM Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski

Z-ca Burmistrza Dariusz Świta

Komendant Gminny ZOSPRP, prezes OSP Przędzel dh Adam Dubiel

Wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSPRP, Prezes OSP Kopki dh Marcin Łańczak

Wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSPRP, Prezes OSP Przędzel Kolonia dh Jakub Kudyba

ks kapelan Gminny Stanisław Czachor

 W dniu 23 lutego delegacja z naszej OSP uczestniczyła w pogrzebie ŚP Zofii Babiarz żony zmarłego w roku 2005 Prezesa Honorowego Józefa Babiarza.

11. 02.2022r. Nasza remiza przeszła odbiór techniczny.

Łączny koszt inwestycji to kwota 1,4 mln złotych. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 0,5 mln zł. Na sesji 4 lutego 2022 r., Rada Miejska przeznaczyła 40 tys. zł na doposażenie w sprzęt i urządzenia monitoringu.

powalone drzewo 30.01.2022r

naderwana blacha na dachu 30.01.2022r

powalone drzewo 28.01.2022r.

Szanowni Państwo,
Chcielibyśmy poinformować, że w dniu 17 stycznia 2022r odzyskaliśmy skradzioną pilarkę spalinową podczas akcji ratowniczo-gaśniczej w dniu 14 grudnia 2021 r. Pilarka została odebrana z Komisariatu Policji w Rudniku nad Sanem.

Zarząd i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku nad Sanem składają serdeczne podziękowania z wyrazami szacunku za szeroki odzew na apel. Dzięki Wam wszystkim udało się nagłośnić sprawę i odnaleźć skradziony sprzęt przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Rudniku nad Sanem.

Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy!!!

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak dać od siebie nie 100, a 200% podczas działań ratowniczo-gaśniczych 

"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas" 

Pożar sadzy w dniu 13.01.2022r Rudnik nad Sanem ul. Żeromskiego

PODSUMOWANIE ROKU 2021

W roku 2021 nasza jednostka uczestniczyła w 97 zdarzeniach ratowniczo – gaśniczych. Przodowały wyjazdy do miejscowych zagrożeń, głównie do wypadków drogowych, działań związanych z COVID-19, usuwania wiatrołomów, owadów błonkoskrzydłych, a następnie pożarów.

Tak wyglądają dokładne statystyki OSP Rudnik nad Sanem w roku 2021:
– Pożary - 21
– Miejscowe zagrożenia - 76
– Alarmy fałszywe - 0
Łącznie w 97 zdarzeniach uczestniczyło 108 zastępów, 558 strażaków, którzy przepracowali 12 320 minut, co daje 205,33 godzin. Co daje nam 12 miejsce w województwie podkarpackim. Szczegółowa statystyka wyjazdów znajduje się na stronie osprudnik.com.pl

Braliśmy udział w uroczystej Mszy Św. z okazji Dnia Strażaka w naszym kościele parafialnym.
Strażacy OSP Rudnik nad Sanem uczestniczyli w szkoleniach takich jak:
- kurs podstawowy strażaków ratowników OSP – 2 osoby;
- kurs dowódców OSP – 3 osoby;
- kurs kierowców konserwatorów OSP – 2 osoby;
- kurs naczelników OSP – 2 osoby.

Poza szkoleniami uczestniczono w ćwiczeniach własnych m.in. z ratownictwa wodnego z łodzią motorową z sonarem na ciekach wodnych, obsługi motopomp oraz z ratownictwa technicznego u jednego z przedsiębiorców specjalizujących się w mechanice pojazdowej.

Rok 2021 obfitował również w sprzęt dla naszej jednostki. W połowie roku otrzymaliśmy dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie pod nazwą "Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Rudnik nad Sanem celem zwiększenia potencjału technicznego". Dotacja obejmowała zakup 5 szt. ubrań specjalnych, 5 szt. ubrań koszarowych, 3 szt. kominiarek oraz 3 szt. rękawic specjalnych. Dodatkowo pozyskaliśmy od lokalnych sponsorów nową pilarkę spalinową. Pod koniec roku zostały zakupione sanie lodowe dzięki dofinansowaniu z FSUSR na realizację zadania publicznego w zakresie ratownictwa i ochrony ludności - OSP 2021. W roku minionym została ukończona budowa nowej remizy, do której będziemy się przeprowadzać na początku 2022 roku.Przy tej okazji dziękujemy wszystkim podmiotom, z którymi współpracowaliśmy w minionym roku (m.in. UGiM Rudnik nad Sanem, jednostkom OSP i PSP, innym służbom, sponsorom, zaprzyjaźnionym firmom, rodzinom, przyjaciołom) oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę. Życzymy Wam i sobie, aby ten nowy 2022 rok był dużo spokojniejszy i bezpieczniejszy od minionego