AKTUALNOŚCI

Rok 2021 to 38 wyjazdów w tym 18 pożary i 20  miejscowych zagrożeń

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA OSP RUDNIK NAD SANEM.

 W dniu 3 lipca o godzinie 18 00 w Restauracji ORLE GNIAZDO odbędzie się zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze za rok 2020. Zapraszamy wszystkich naszych członków.

FILM PODSUMUJACY 2020 rok autor Bartosz Kaczorowski.

kolizja 26.03.2021r

W ostatnim czasie pogoda pozwoliła na prace przy naszej nowej remizie. Zdjęcie wykonane w dniu 27.02.2021r ze strony www.rudnikns.pl

W dniu 23 lutego delegacja z naszej OSP uczestniczyła w pogrzebie dh Krystyny Ptak dawnego członka zarządu naszej jednostki.

W dniu 19 lutego delegacja z naszej OSP uczestniczyła w pogrzebie dh Leszka Sentrlaicha Skarbnika OSP Wólka Tanewska.

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”.❤️ ❤️ ❤️

Wreszcie jest i u nas !!!!! ?? ?? ??‍?? ??

Od pewnego czasu coraz bardziej popularne stają się pojemniki do zbierania plastikowych nakrętek na cele charytatywne. Od dnia wczorajszego przed naszą remizą OSP pojawił się pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie remizy strażackiej. Takiej inicjatywy podjęła się grupa naszych strażaków z OSP Rudnik nad Sanem, widząc brak takiego pojemnika w naszej okolicy. Pojemnik na nakrętki wykonali nasi strażacy dobrowolnie z pomocą przyjaciela naszej OSP, poświęcając wiele godzin swojego wolnego czasu. Cel zbierania nakrętek jest szczytny, ponieważ nakrętki zbierane będą na pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

Zapraszamy do gromadzenia plastikowych nakrętek i wrzucania je do tego właśnie pojemnika, który znajduje się przy naszej remizie strażackiej (ul. Grunwaldzka 15 w Rudniku nad Sanem).

Prosimy każdego o udostępnianie !!!

Pomaganie leży w naturze NAS wszystkich❤️ !!!

 

 

zawalony dach w dniu 03.02.2021r

sople i nawisy śnieżne 27.01.2021

07.01.2021 wypadek DK nr 77

Filmowe podsumowanie 2019 roku autor Bartosz Kaczorowski

W roku 2020 nasza jednostka uczestniczyła w 87 zdarzeniach ratowniczo - gaśniczych, w tym 1 wyjazd do akcji przeciwpowodziowej (Albigowa, Powiat Łańcucki). Przodowały wyjazdy do miejscowych zagrożeń, głównie do wypadków drogowych, podtopień, usuwania wiatrołomów, owadów błonkoskrzydłych i pożarów.

Tak wyglądają dokładne statystyki OSP Rudnik nad Sanem w roku 2020:

Pożary - 27

Miejscowe zagrożenia - 58

Alarmy fałszywe - 1

Akcje przeciwpowodziowe - 1

Łącznie (nie licząc akcji przeciwpowodziowej) w 86 zdarzeniach uczestniczyło 100 zastępów, 584 strażaków, którzy przepracowali 7850 minut, co daje 130,83 godzin.

Mijający rok był zdecydowanie inny od poprzedniego. Łatwiej jest przedstawić czego się nie udało zrealizować, niż wymienić zrealizowane coroczne przedsięwzięcia. Było to spowodowane epidemią „COVID-19” na terenie całego kraju. Braliśmy udział w uroczystej Mszy Św. z okazji Dnia Strażaka w naszym kościele parafialnym.

Strażacy OSP Rudnik nad Sanem uczestniczyli w szkoleniach takich jak:

- kurs podstawowy strażaków ratowników OSP – 1 osoba;

- kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – 1 osoba;

- kurs sternika motorowodnego – 12 osób (Fundacja PZU).

Poza szkoleniami uczestniczono w ćwiczeniach własnych m.in. z ratownictwa wodnego z łodzią motorową na ciekach wodnych oraz z ratownictwa technicznego u jednego z przedsiębiorców specjalizujących się w mechanice pojazdowej.

Rok 2020 obfitował również w sprzęt dla naszej jednostki. Na początku maja wzbogaciliśmy się o nową łódź motorową z silnikiem 30 KM, echosondą i przyczepką zakupioną ze środków Urzędu Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem oraz Unii Europejskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Kolejnym zakupem są nowe szafki oraz ubrania bojowe Nomex zakupione z Fundacji Orlen. Pod koniec roku została zakupiona belka stroboskopowa do samochodu Nissan oraz nowa wyciągarka Kangaroowinch K13000 sfinansowana z Narodowego Instytutu Wolności – Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 PROO. Następnie z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz środków własnych została zakupiona pompa szlamowa Honda GX 160, hełmy Rosenbauer, ubrania bojowe Nomex oraz latarki. Dzięki staraniom Burmistrza GiM Rudnik nad Sanem koniec roku 2020 przyniósł nam upragnione rozpoczęcie budowy nowej remizy, która będzie zlokalizowana przy ulicy Piłsudskiego.

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim podmiotom, z którymi współpracowaliśmy w minionym roku (m.in. UGiM Rudnik nad Sanem, jednostkom OSP i PSP, innym służbom, sponsorom, zaprzyjaźnionym firmom, rodzinom, przyjaciołom) oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę. Życzymy Wam i sobie, aby ten nowy 2021 rok był dużo spokojniejszy i bezpieczniejszy od minionego.

Kalendarz na 2021 rok