2015 rok  to 90 wyjazdów w tym 51 pożarów i 38 miejscowych zagrożeń, 1 alarm fałszywy, 1 zabezpieczenia rejonu w KP PSP Nisko, 11 wyjazdów poza teren gminy, 1 wyjazd poza teren powiatu więcej o wyjazdach w dziale Wyjazdy

 

W dniu 29 grudnia odbył się pogrzeb dh Stanisława Rzepieli członka OSP Przędzel. W jego ostatniej drodze towarzyszyli mu strażacy z jego macierzystej OSP wraz z pocztem sztandarowym. Oprócz druhów z Przędzela w pogrzebie uczestniczyli strażacy z Rudnika nad Sanem, Kopek i Przędzela Koloni. Z naszej OSP w tej smutnej uroczystości uczestniczyło 9 naszych członków z pocztem sztandarowym.

W dniu 23 grudnia delegacja z naszej OSP z Prezesem i Naczelnikiem uczestniczyła w pogrzebie dh Janusza Kozdry członka OSP Wólka Tanewska. Pogrzeby odbył się w Ulanowie i w ostatniej drodze dh Janusza uczestniczyli oprócz nas druhowie jednostek OSP z Ulanowa, Wólki Tanewskiej i Dąbrowicy.

W dniu 14 grudnia nasza jednostka wzbogaciła się o samochód Lublin II pozyskany nieodpłatnie z OSZP w Nisku, samochód ten jest z 1998 roku, ma przebieg 40 tyś km, jest wyposażony w pneumatyczny maszt oświetleniowy, agregat prądotwórczy, radiotelefon i sygnalizację świetlną i dźwiękowa  ZURA. Na tym samochodzie planujemy przewozić wszystkie nasze pompy szlamowe.

W dniu 27 listopada uczestniczyliśmy w dwóch akcjach , pierwsza to pożar suszarni przy tartaku w Rudniku na ul. Przemysłowej, a druga to pomoc Policji w oświetleniu miejsca przestępstwa.

  zdjęcia z pożaru suszarni

12 Października początek sezonu grzewczego już rozpoczęty i już pierwszy pożar w kotłowni w Rudniku, który wybuchł około godziny  8 rano przy ulicy Ogrodowej. Spaleniu uległo zgromadzone drewno w kotłowni na powierzchni około 1m2, oraz został zadymiony cały dom. W akcji brała nasza OSP oraz JRG Nisko oraz OSP Kopki, ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w Aparatach Ochrony Dróg Oddechowych.

W dniu 8 Października na terenie Szkółek Nadleśnictwa Rudnik nad Sanem odbyły się ćwiczenia gminne jednostek OSP z terenu naszej gminy. Ćwiczyli  strażacy z OSP Rudnik nad Sanem, OSP Kopki, OSP Przędzel, OSP Przędzel Kolonia oraz z JRG Nisko, zadaniem dla ćwiczących było gaszenie pożaru lasu, które było poprzedzone wypadkiem drogowym. Nasi strażacy mieli za zadanie udzielenie pomocy osobie poszkodowanej w samochodzie, którą należało wyciąć za pomocą narzędzi hydraulicznych, po usunięciu skutków wypadku strażacy gasili pożar lasu oraz budynku. W ćwiczeniach brali udział Kolano Czesław, Rydzik Andrzej, Krokos Krzysztof, Mucha Leszek, Kamil Kołodziej.

W dniu 29 września na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rudniku nad Sanem odbyły się ćwiczenia Obrony Cywilnej, oprócz naszej OSP brały w nich udział 2 zastępy z JRG Nisko, Pogotowie Ratunkowe, Gazowe i Energetyczne a także pracownicy Urzędu Gminy i Miasta oraz Policja.

W dniu 27 września 2015 r. nasza jednostka z na czele z Prezesem i pocztem sztandarowym wraz z delegacją OSP Kopki, uczestniczyła w IX Diecezjalnej Pielgrzymce Samorządowców i Strażaków, która odbyła się w Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach Pielgrzymce Samorządowców i Strażaków Diecezji Sandomierskiej do Sanktuarium w Sulisławicach

 

W dniu 25 września 2015 roku, o godzinie 19:55 zostaliśmy zadysponowani zastępami GCBA, GLM wraz z innymi jednostkami do pożaru stolarni przy ulicy Przemysłowej w Rudniku nad Sanem. Po dotarciu na miejsce pożaru i rozpoznaniu sytuacji podano 3 prądy wody na palące się drewno oraz trociny, a w dalszej fazie przystąpiono do rozbiórki spalonego dachu oraz przekopywania i zalewania trocin. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji jednostek straży pożarnej ogień nie rozprzestrzenił się na dalszą część zakładu. W akcji udział brało JRG Nisko GBA, GCBA, OSP Rudnik GCBA, GLM, OSP Kopki GBA. W działaniach udział brało 12 druhów naszej OSP

 

W dniu 16 września 2015 roku, o godzinie 19:03 zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA do pożaru składowiska złomu i materiałów z tworzywa sztucznego w Kończycach. Na miejscu strażacy musieli pracować w aparatach ochronnych dróg oddechowych ze względu na toksyczne opary z tworzyw sztucznych oraz duże zadymienie. W akcji udział brały: JRG Nisko GBA, GCBA, OSP Rudnik GCBA, OSP Jeżowe GCBA oraz OSP Nowosielec GBA, GLM. W działaniach udział brało 7 druhów naszej OSP.

W dniu 16 września poczet sztandarowy wraz z Naczelnikiem uczestniczył w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej i złożenia wieńca pod pomnikiem poległych w 1914 i 1915 roku przez  podchorążych najstarszego rocznika oraz kadrę oficerską Theresianische Militärakademie w Wiener Neustadt w asyście honorowej Wojska Polskiego

W dniu 20 sierpnia 2015 roku, o godzinie 13.30 zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA do wypadku drogowego w Rudniku nad Sanem na skrzyżowaniu ulicy Sandomierskiej z drogą krajową nr 77. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w rozbitych autach, kierowaniu ruchem drogowym oraz uprzątnięciu i zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych wydobywających się z pojazdów. W działaniach ratowniczych udział brały JRG Nisko GCBA, SLRt, SOp, OSP Rudnik GCBA, ZRM (karetka pogotowia) oraz Policja.

OGROMNY POŻAR POSZYCIA LEŚNEGO W POWIECIE NIŻAŃSKIM

W dniu 17 sierpnia 2015 roku, o godzinie 17:34 zostaliśmy zadysponowani zastępami GCBA i GLM + przyczepka z pompami do pożaru poszycia leśnego pomiędzy Rudnikiem a Jeżowem. Spaleniu uległo ok. 2 ha poszycia leśnego. W akcji udział brały JRG Nisko GBA, GCBA, OSP Rudnik GCBA, GLM + przyczepka, OSP Jeżowe GCBA, GLM, OSP Nowosielec GBA, GLM oraz Straż Leśna.
Następnego dnia, tj. 18 sierpnia 2015 roku, o godzinie 12:00 zostaliśmy zadysponowani zastępami GCBA, GLM + przyczepka z pompami i SOp wraz z innymi jednostkami do pożaru nieużytków oraz poszycia leśnego pomiędzy Rudnikiem a Jeżowem. Spaleniu uległo ok. 30 ha łąk i lasów. Pierwsza faza działań gaśniczych, polegała na podaniu prądów wody na czoło pożaru aby ograniczyć jego rozprzestrzenianie się, a w dalszej fazie dogaszanie oraz okopywanie pogorzeliska. Ze względu na zbyt dużą odległość od miejskich hydrantów zbudowano punkt czerpania wody przy rzece Rudna, który zasilał w wodę samochody gaśnicze. Na miejsce pożaru zostały skierowane 22 jednostki Straży Pożarnej, m.in. z Nowej Sarzyny, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Kolbuszowej, Rzeszowa oraz samolot gaśniczy Dromader. Działania naszej jednostki zakończono o godz. 21:43. W akcji udział brało 14 druhów naszej OSP.

Do pożaru skierowane zostały:
KW PSP Rzeszów – SLOp
JRG Nisko – GCBA, GBA, SLRw, SLOp, SOp
JRG Stalowa Wola – SCCn, GCBA
JRG Nowa Sarzyna – GBA
JRG Tarnobrzeg – GCBA
JRG Kolbuszowa – GBA
OSP Rudnik nad Sanem – GCBA, GLM + przyczepka, SOp
OSP Jeżowe – GCBA, GLM
OSP Nowosielec – GBA, GBA
OSP Cholewiana Góra – GBA
OSP Kopki – GBA
OSP Nowy Nart – GLM
OSP Groble – GLM
Samolot gaśniczy – Dromader

W dniu 15 sierpnia 2015 roku delegacja naszej OSP w składzie, Naczelnik Paweł Kazanecki, Gospodarz Michał Piędel oraz Strażak Kamil Kołodziej, uczestniczyła w IV Parafialnej Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, gdzie pomagała porządkowym przy zabezpieczaniu kolumny pątników, kierowaniu ruchem drogowym oraz pilnowaniu porządku na trasie przemarszu.

zdjęcia
 Danuta i Roman Kacprzykowie

PRACOWITY WEEKEND NASZEJ OSP

06.08.2015 r. godz. 21:10
Wyjazd zastępu GCBA do usunięcia gniazda os w Rudniku nad Sanem przy ul. Żwirki i Wigury. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że gniazdo os znajduje się na strychu budynku mieszkalnego i zagraża mieszkańcom domu. W działaniach udział brało 6 druhów naszej OSP.

07.08.2015 r. godz. 19:00
Wyjazd zastępu GCBA do usunięcia gniazda os w Rudniku nad Sanem przy ul. Stalowej. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że gniazdo os znajduje się w garażu i zagraża osobom przebywającym w pobliżu. W działaniach udział brało 6 druhów naszej OSP.

08.08.2015 r. godz. 14:08
Wyjazd zastępu GCBA do pożaru śmieci i nieużytków w Rudniku nad Sanem przy ul. Mickiewicza. Po przyjeździe na miejsce podaliśmy jeden prąd wody z szybkiego natarcia. Po zakończonych działaniach miejsce pożaru zostało przekazane właścicielowi do nadzoru. W działaniach udział brało 6 druhów naszej OSP.

godz. 16:25
Po raz drugi w tym samym dniu zostaliśmy zadysponowani zastępem GLM wraz z łodzią i pontonem do poszukiwania 21-letniego mężczyzny, który najprawdopodobniej utopił się w Sanie na wysokości Niska. Niestety, mimo kilkugodzinnych poszukiwań, zaginionego 21-latka nie udało się odnaleźć. W działaniach udział brało JRG Nisko SRT, OSP Rudnik GLM z łodzią i pontonem, OSP Nisko z łodzią, Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa Solina, w której skład wchodzą płetwonurkowie z Jasła, Tarnobrzega, Rzeszowa i Przemyśla oraz Policja. Zdjęcia z poszukiwań udostępnione dzięki Konrad Sinica, za co dziękujemy.

09.08.2015 r. godz. 00:45
W nocy zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA do pożaru budynku gospodarczego w Rudniku nad Sanem przy ul. Dąbrowskiego. Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy cały budynek ogarnięty ogniem. Nadpaleniu uległ samochód osobowy, a zagrożony był kolejny oraz budynki znajdujące się w pobliżu pożaru. W działaniach udział brało JRG Nisko GBA, GCBA, OSP Rudnik GCBA, OSP Kopki GBA oraz Policja.

godz. 13:45
Po raz drugi w tym samym dniu zostaliśmy zadysponowani zastępem GLM wraz z łodzią i pontonem do poszukiwania 18-letniego mężczyzny, który najprawdopodobniej utopił się wodach zalewu na niżańskiej Podwolinie. Niestety, mimo kilkugodzinnych poszukiwań, zaginionego 18-latka nie udało się odnaleźć. W działaniach udział brało JRG Nisko GBA, SOp (KDR), SRw z łodzią i pontonem, JRG Stalowa Wola SRw z łodzią, JRG Przemyśl SOp (płetwonurkowie), OSP Rudnik GLM z łodzią i pontonem, ZRM (karetka pogotowia) oraz Policja. Zdjęcia z poszukiwań udostępnione dzięki Konrad Sinica, za co dziękujemy.

godz. 16:06
Po raz trzeci w tym samym dniu zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA do wypompowania zalanej piwnicy w Rudniku nad Sanem przy ulicy Rzeszowskiej. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody przy użyciu pompy szlamowej. W działaniach udział brało 5 druhów naszej OSP

Dalszy ciąg zakupów z dotacji pochodzącej  z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach dotacji KSRG  zakupiliśmy w dniu 5 sierpnia następujący sprzęt: agregat prądotwórczy 3KWA Honda, kombinezon do pracy w wodzie LUBAWA II, linka ratownicza, buty skurzane i gumowe, 3 pary rękawic Fire max, kominiarkę, węża W-75.

W dniu 3 sierpnia powrócił z generalnego remontu nasz GLBM Ford, który dzięki środkom finansowym z Urzędu Gminy i Miasta odzyskał swój blask. Zostały wymienione progi, nadkola i fragmenty podłogi oraz zostala  wykonana konserwacja podwozia.

Nowy ponton w naszej OSP. Dzięki środkom finansowym z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach dotacji KSRG został zakupiony Ponton PROSCAN MARINE 330 o wadze 58 km, długość 330 cm, podłoga albuminowa, 5 osobowy, przystosowany do silnika o mocy do 15KM, 4 komorowy.

W dniu 28 czerwca odbyły się w Krzeszowie VIII Zawody Powiatowe Jednostek OSP. Naszą gminę reprezentowała nasza OSP i OSP Kopki. Zmagania niestety zakończyliśmy na 13 miejscu.

W dniu 27 czerwca w Pysznicy pow. Stalowa Wola odbyła się uroczystość z okazji 20 lecia powstania Krajowego Sytemu Ratowniczo- Gaśniczego. Na uroczystości tej były wszystkie jednostki włączone do sytemu w tym czasie. Przybyli również Komendanci PSP nadbrygadierem Bogdanem Kuligą na czele. Zostały wręczone pamiątkowe statuetki oraz wydane broszury o historii wszystkich tych jednostek OSP

W dniu 7 czerwca w Zarzeczu odbyły się V Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek z ternu 3 Gmin, tj. Nisko, Rudnik nad Sanem i Jarocin.  Drużyny męskie wystawiły OSP Nisko, OSP Zarzecze, OSP Nowosielec, OSP Rudnik, OSP Kopki, OSP Przędzel i OSP Domostawa, a kobiece były z Nowosielca i Zarzecza. Kolejność miejsc przedstawia się OSP Nisko, OSP Nowosielec, OSP Kopki, OSP Rudnik, OSP Zarzecze, OSP Domostawa, OSP Przędzel.. Nasza sztafeta była 3 a bojówka 4 . Skład drużyny Kazanecki Paweł, Rydzik Andrzej, Kolodziej Kamil, Rogiński Arkadiusz, Marki Bartek, Wojtanowicz Adam, Jarosz Sylwester, Sikora Marcin.


W dniu 29 maja odbyły się pokazy dla dzieci w Przedszkolu.

W dniu 29 maja przypada 20 rocznica włączenia naszej OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo –Gaśniczego. Nasza OSP była jako jedna z pierwszych włączona do systemu. Oprócz nas wtedy zostały włączone OSP Krzeszów i  OSP Jeżowe z terenu naszego powiatu.

 

Dnia 4 maja wieczorem odbyła się Msza Święta w intencji strażaków naszej OSP, oraz Prezes ze Skarbnikiem i Z-cą Gospodarza odwiedzili groby zmarłych strażaków z naszej jednostki. W mszy uczestniczyli. Prezes, Naczelnik, Wiceprezes Tomek Krokos, Skarbik, Z-ca Naczelnika Adam Wojtanowicz, Gospodarz, Z-ca Gospodarza, Członek Komisji Rewizyjnej Mariusz Kłos, oraz Mach Adam, Jarosz Sylwester, Dudek Leszek, Mucha Leszek, Kołodziej Kamil, Bartek Marki

3 maja poczet sztandarowy naszej OSP uczestniczył w Mszy Za Ojczyznę, oraz w śpiewaniu pieśni patriotycznych na rynku.

w dniu 26 kwietnia delegacja z naszej OSP ze sztandarem uczestniczyła w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę, a zastęp GCBA uczestniczył w gaszeniu pożaru składu trocin w zakładzie Gal-Drew w Zarzeczu.

W dniu 25 kwietnia kurs podstawowy OSP organizowany w KP PSP Nisko zakończyli: Sokal Piotr, Kochańczyk Rafał, Kochowski Adrian, a kurs kierowców ukończył Michał Piędel.

W dniu 24 kwietnia nasza OSP zastępem GCBA 5/35 została zadysponowana do pożaru 500 ha lasu w miejscowości Radomyśl nad Sanem pow. Stalowa Wola. oprócz nas z pow. Niżańskiego brały udział: OSP Nowosielec, OSP Jeżowe, OSP Wólka Tanewska, OSP Domostawa. Skład OSP Rudnik Kazanecki Paweł, Piędel Michał, Młynarski Paweł, Warchoł Szymon, Jarosz Sylwester, Skiba Michał. Oprócz tych sił jeszcze 30 zastępów PSP i OSP pod dowództwem Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie.

W dniu 21 kwietnia odbyło się zebranie Zarządu OSP na którym przyjęto rezygnacje z funkcji gospodarza OSP, ponieważ Z-ca gospodarz zmarł nagle. Zarząd OSP powołał w miejsce odchodzących członków zarządu nowych, którymi są Michał Piędel jako gospodarz a Pawel Młynarski jako Zastępca Gospodarza. Ponieważ wybrano nowych członków Zarządu. Nadzwyczajne Zebranie  Członków zwołane na dzień 25 kwietnia 2015 jest odwołane.

W dniu 18 kwietnia odbył się pogrzeb dh Piotra Kobiery. W jego ostatniej drodze towarzyszyli mu strażacy z naszej OSP wraz ze  pocztem sztandarowym. Były także delegacje z innych jednostek OSP takich jak OSP Kopki ,OSP Przędzel, OSP Przędzel Kolonia. Żegnali go również  dh Edward Szast Prezes Zarządu Miejsko Gminnego ZOSPRP a także Wicestarosta dh Adam Mach.

W dniu 16 kwietnia 2015 roku  nad ranem odszedł z naszych szeregów

dh Piotr Kobiera który przeżył 57 lat.

Z-ca gospodarza naszej jednostki, który należał do naszej OSP od 2002r

Podczas swojej służby uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych, za które został odznaczony resortowymi  odznaczeniami – w maju miał dostać Srebrny Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa

W dniu 15 kwietnia około godziny 10 zostaliśmy zadysponowani zastępami GLM i SOp do pomocy policji w poszukiwaniach zaginionego mieszkańca Rudnika nad Sanem. Poszukiwania trwały do zmierzchu, przeszukano łącznie kilka kilometrów kwadratowych lasów i pól ale bez pozytywnego rezultatu. W działaniach udział brało 10 naszych druhów, jak również Dowódca JRG Nisko SRw, OSP Kopki GLM i Policja

W dniach od 3 do 5 kwietnia druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w Warcie Przy Grobie Chrystusa oraz w Mszy Rezurekcyjnej w kościele Parafialnym w Rudniku, w tej uroczystej oprawie świąt uczestniczyli również strażacy z OSP Przędzel-Kolonia oraz Harcerze. Zdjęcia w Galerii.

W dniu 1 kwietnia o godzinie 7 rano zostaliśmy zadysponowani do uszkodzonego przez wiatr dachu na budynku LO w Rudniku, w akcji brały udział także 4 zastępy z JRG Nisko i drabina Sd-37 z JRG Stalowa Wola, po zakończeniu działań na LO wszystkie zastępy udały się do Szkoły Podstawowej Nr 1 gdzie wiatr oberwał rynnę.

zdjęcia z akcji na LO

W dniu 28 marca odbył się pogrzeb dh Stanisława Urbanika. W jego ostatniej drodze towarzyszyli mu strażacy z naszej OSP wraz ze  pocztem sztandarowym. Były także delegacje z innych jednostek OSP takich jak OSP Kopki ,OSP Przędzel, OSP Przędzel Kolonia. Żegnali go również  bryg Mariusz Czech z Komendy Powiatowej PSP w  Nisku,  oraz Wanda Smutek Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSPRP w Nisku, a także Burmistrz GiM Rudnik Pan Waldemar Grochowski. W tej uroczystości uczestniczył również  st. bryg w stanie spoczynku Zbigniew Laskowski były Komendant Wojewódzki w Tarnobrzegu i Powiatowy w Nisku.

 

W dniu 26 marca 2015 roku w godzinach popołudniowych odszedł z naszych szeregów

dh Stanisław Urbanik,

długoletni gospodarz naszej jednostki, który ze swojego 68 letniego życia, 53 lata poświęcił służbie ludziom,
którym niósł bezinteresowną pomoc.

Podczas swojej służby uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych, za które został odznaczony resortowymi i państwowymi odznaczeniami – m.in. Złotym Znakiem Związku i medalem Chomicza.

W dniu 19 marca zostaliśmy zadysponowani do pomiaru stężenia tlenku węgla w Rudniku przy ul. Leśnej. Na miejsce jako pierwsza zostało zadysponowane Pogotowie Ratunkowe i JRG Nisko. Jak przybyliśmy na miejsce to lekarz  stwierdził zgon dwóch osób: kobiety w wieku 35 lat i  mężczyzny  w wieku 77 lat znajdujących się w domu. Wewnątrz domu było widać ślady występowania pożaru w postaci spalonej pralki i znajdujących się obok mebli.  Nasze działania polegały na wykonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla  i tlenu w pomieszczeniach przy pomocy naszego detektora ALTIR4X. Następnie z miejsca akcji zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw przy drodze do Jeżowego. Przyczynę śmierci tych osób ustala prokuratura.

W dniu 7 marca na sali gimnastycznej LO w Rudniku nad Sanem odbył się II turniej o Puchar Komendanta Gminnego ZOSPR w Rudniku nad Sanem. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn z następujących jednostek: OSP Kopki, OSP Przędzel, OSP Nisko i dwie z OSP Rudnik nad Sanem.

Kolejność miejsc:

I OSP Kopki

II OSP Rudnik B

III OSP Przędzel

IV OSP NIsko

V OSP Rudnik A

Skład OSP Rudnik A: Kazanecki Paweł, Rydzik Andrzej, Burdzy Andrzej, Marut Beata, Potocki Jakub, Warchoł Szymon, Dudek Leszek, Jarosz Paweł,

OSP Rudnik B: Ślusarczyk Mariusz, Kolano Czesław, Kobiera Paweł, Jarosz Sylwester, Kochowski Adrian, Socha Rafał, Skiba Michał.

W dniu 27 lutego dh Sekulski Paweł i dh Robert Pyszowski ukończyli kurs kierowców konserwatorów w KP PSP Nisko

    W dniu 25 lutego nasza jednostka zastępem GCBA wraz z JRG Nisko i JRG Nowa Sarzyna uczestniczyła w akcji zabezpieczenia wycieku gazu z gazociągu wysokiego ciśnienia w Rudniku na Górce. Wyciek ten objawił się głośnym hukiem około godziny 7 40 rano. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu strefy niebezpiecznej przed dostępem osób postronnych.

    W dniu 21 lutego część drużyny MDP wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Lotniskowej Straży Pożarnej w Rzeszowie Jasionce, oprócz budynku i wyposażenia straży pożarnej zobaczyliśmy również terminal odprawy podróżnych od zaplecza.

    W dniu 17 lutego nasza jednostka zastępem GCBA uczestniczyła w dużym pożarze zabudowań w Łazorach gm. Harasiuki. Spaleniu uległ budynek mieszkalny i 6 budynków gospodarczych, a zagrożone były 3 budynki. Nasza jednostka mimo znacznej odległości była jako 4 na miejscu pożaru.  W akcji gaśniczej oprócz nas brały udział następujące jednostki.

Do pożaru skierowane zostały jednostki z 4 powiatów i 2 województw :
- JRG Nisko (GBA, GCBA)
- JRG Stalowa Wola (GCBA, GCBM cysterna 25000 litrów)
- JRG Biłgoraj (GBA, GCBA, GCBM cysterna 18000 litrów)
- JRG Leżajsk (GCBA)
- OSP Harasiuki(GBA)
- OSP Krzeszów (GBA)
- OSP Gózd (GBA)
- OSP Hucisko (GBA)
- OSP Maziarnia (GBA)
- OSP Łazory (GBA)
- OSP Banachy(GLM)
- OSP Huta Krzeszowska (GLM)
- OSP Krzeszów Górny (GBA)
- OSP Podolszynka Ordynacka (GBA)
- OSP Sól (GCBA) (pow.Biłgoraj)
- OSP Smólsko Duże (GCBA) (pow.Biłgoraj)

Według danych z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie w gaszeniu pożaru uczestniczyło 26 zastępów i 99 strażaków!!

 Do zdarzenia pojechali Dh Mariusz Ślusarczyk, Dh Jarosz Sylwester, Dh Młynarski Paweł, dh Marut Beata.

więcej zdjęć w galeri

   W dniu 14 lutego dh Jarosz Sylwester i dh Andrzej Rydzik zakończyli trwający 8 dni Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, który odbył się w Kirach koło Zakopanego.

   W dniu 7 lutego w naszej remizie odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2014. Spośród zaproszonych gości przybyli.

Dh Adam Mach - Wicestarosta Niżański

st. bryg. Robert Napieracz - Komendant Powiatowy PSP w Nisku

st. kpt. Dariusz Przybysz - kierownik wydziału kwatermistrzowskiego KP PSP w Nisku

dh Wanda Smutek - Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Nisku

dh Edward Szast - Prezes Zarządu Gminnego  ZOSPRP w Rudniku

Stanisław Koszałka - pracownik Urzędu GiM Rudnik

Sylwester Pyrz - Przedstawiciel Nadleśnictwa Rudnik.

Jerzy Bigos - sponsor naszej jednostki.

Podczas zebrania omówiono działalność naszej OSP w roku 2014, wręczono Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa dla Pana Jerzego Bigosa.Odznaki Strażaka Wzorowego otrzymali dh Kolano Czesław, dh Sekulski Paweł, dh Jakub Potocki.

Wręczono również odznaki wysługi lat 15 dla dh Adam Mach,vdh Kobiera Paweł dh Burdzy Andrzej, 10 lat dh Teresa Kobiera, dh Marzanna Kłos, 5 lat dh Kolano Czesław, dh Potocki Jakub, dh Krawiec Anna, dh Małgorzata Kobiera   Strażakiem roku został dh Jarosz Sylwester, a Strażakiem roku MDP dh Bartosz Szymczyk.

Na tym zebraniu Pan Jerzy Biogos przekazał naszej jednostce nową wkrętarkę akumulatorową BOSCH.

Dzięki pracy naszych druhów i zakupie farby przez Burmistrza została odnowiona nasza świetlica.

    W dniu 28 stycznia dh Sikora Marcin i dh Paweł Młynarski ukończyli kurs dowódców w KP PSP w Nisku

Na początku roku otrzymaliśmy bardzo ciekawe zdjęcie przedstawiające naszych strażaków w okresie przed I Wojną Światową oraz zdjęcie Naczelnika Edwarda Gazdy i Józefa Krzewickiego Strażaka i Burmistrza Rudnika. Zdjęcia te przesłał nam Pan dr n. med. Jerzy Krzewicki potomek Edwarda Gazy jednego z założycieli naszej jednostki. Za co serdecznie dziękujemy.

     W dniu 6 stycznia wraz z Policją  zabezpieczaliśmy Orszak Trzech Króli w Rudniku.

Nowy rok i już pierwszy wyjazd o godzinie 0018 do płonących krzewów kolo domu, które się zapaliły od fajerwerków przy ul. Sienkiewicza.