W ROKU 2010  nasza OSP miała 120 wyjazdów do akcji w tym 40 pożarów, 80 miejscowych zagrożeń, 9 wyjazdów poza teren gminy, 4 wyjazdy poza teren powiatu.

 

W dniu 10 stycznia nasi strażacy jak co roku brali udział w finale WOŚP, trzech naszych druhów brało udział w biegu pod hasłem " Wygraj z cukrzycą", który wygrał dh Jakub Potocki. Na licytacji był przejazd naszym samochodem GCBA na sygnale, za który WOŚP otrzymała 60 zł, i na zakończenie jak co roku było światełko do nieba z wieży naszej remizy.

http://osprudnik.freehost.pl/zawodnicy%20wosp.jpghttp://osprudnik.freehost.pl/tadek.jpgbieg "Wygraj z cukrzycą"

W dniu 13 stycznia delegacja naszej OSP uczestniczyła w pogrzebie dh Stanisława Zawoła zasłużonego członka OSP Kopki. W uroczystościach pogrzebowych razem z naszymi druhami brała udział OSP Kolonia Przędzel.
W dniu 12 stycznia nasz OSP brała udział w akcji usuwanie zalegającego śniegu i lodu na dachu Przedszkola w Rudniku nad Sanem
W dniu 31.01.2010 r obył się kulig dla członków OSP brało w nim. udział  20 członków OSP.

http://osprudnik.freehost.pl/kulig2010.JPGhttp://osprudnik.freehost.pl/20100131.jpg

W dniu 6 lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Rudnik nad Sanem za rok 2009, na które przybyli następujący zaproszeni goście:
st. kpt. Jerzy Bąk Zastępca Komendanta powiatowego PSP w Nisku.
Bogusław Tofilski - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, przewodniczący komisji Bezpieczeństwa Publicznego Sejmiku
Waldemar Grochowski - Burmistrz Miasta i Gminy Rudnik nad Sanem
dh Mariusz Czech - Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP
dh Edward Szast - Przewodniczący Komisji rewizyjnej Zarządu Powiatowego ZOSP RP, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP, Prezes OSP Kopki
dh Wanda Smutek - Prezes OSP Bukowina gm. Ulanów wraz z delegacją
dh Artur
Swiata - Naczelnik OSP Kopki
dh Jan Serafin - Wiceprezes OSP Przędzel
dh Tomasz Baran - Prezes OSP Przędzel - Kolonia
dh Burdzy Robert - Naczelnik OSP Przędzel - Kolonia
Podczas zebrania zostały wręczone medale i odznaczenia dla członków OSP, statuetki za udział w akcjach ratowniczo gaśniczych dla: dh Michała Piędla za I miejsce, dh Pawła Kazaneckiego za II miejsce. dh Krzysztofa Krokosa,  Piotra Kobiera i Piotr Żak zostali Strażakiem roku 2009

Pracowite "Walentynki" od godzin porannych nasi strażacy walczyli z opadami śniegu które nawiedziły nasze miasto, zaczęło się od usuwania śniegu z wiat na przystankach autobusowych, a po południu usuwaliśmy śnieg z dachu przedszkola miejskiego.
http://osprudnik.freehost.pl/SAM_0150.JPGhttp://osprudnik.freehost.pl/SAM_0164.JPG

W dniu 22 marca nasza jednostka brała udział w akcji gaszenia pożaru trocin w zakładzie stolarskim w Rudniku nad Sanem. Dzięki szybkiej akcji udało się szybko zlokalizować i ugasić pożar, który nie wyrządził dużych strat w mieniu. W akcji brały udział 2 zastępy z OSP Rudnik i 3 zastępy z JRG PSP NIsko.

http://osprudnik.freehost.pl/patkar1.JPGhttp://osprudnik.freehost.pl/patkar2.JPGhttp://osprudnik.freehost.pl/patkar3.JPG

W dniu 25 marca do naszej Jednostki dotarło 17 nowych mundurów bojowych UPS, które zostały zakupione ze środków finansowych pochodzących od:
Urzędu Miasta i Gminy w Rudniku nad Sanem
Nadleśnictwa Rudnik nad Sanem
Firmy Plandeki Rudnik Władysław Pyszowski
Firmy Patkar Stanisław Szydełko
Firmy Hejs Jerzy Bigos
Firmy Klon Adam Pająk
Firmy Drew - Dom Adam Szymonik
Piekarni Gracham Magdalena Wala- Kiszka
środków własnych
http://osprudnik.freehost.pl/ups.jpgdh Michał Piędel i Piotr Żak w Nowych mundurach
W dniach 2,3,4 kwietnia jak co roku nasi strażacy wraz z dh z OSP Przędzel Kolonia uczestniczyli w Warcie przy Grobie Jezusa, w tym roku strażacy z OSP Rudnik stoli w hełmach ozdobnych zakupionych ze środków zebranych podczas sprzedaży kalendarzy
Podczas mszy Rezurekcyjnej nasza OSP wystawiła kompanię honorową która prowadził dh Czesław Kolano, a w mszy uczestniczyło ogółem 25 strażaków z OSP Rudnik i 14 z OSP Przędzel Kolonia.
Po mszy w naszej Remizie odbyło się uroczyste śniadanie dla strażaków biorących udział w Mszy Rezurekcyjnej, w którym uczestniczył Ks. kanonik Edward Franuszkiewicz

W dniu 10 kwietnia związek małżeński zawarła dh Ewelina Machowska, strażacy z nasze OSP zrobili tradycyjny szpaler przy wyjściu z kościoła i odprowadzili młodą parę do domu weselnego

W dniu 24 kwietnia delegacja naszej OSP  z pocztem sztandarowym oraz ze strażakami z OSP Kopki, OSP Przedzel, OSP Przędzel Kolonia uczestniczyła w VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasna Gorę.

W dniu 18 maja od godziny 8 rano do 1 w nocy zastęp GLM z 4 strażakami z naszej OSP uczestniczył w akcji przeciwpowodziowej na terenie powiatu mieleckiego.

W dniu 27.maja w Rudniku przeszła gwałtowna burza w wyniku której nasza jednostka została zadysponowana do pompowania wody z 3 zalanych piwnic.

W dniu 31 maja nasza OSP wraz z JRG Nisko i  OSP Domostawa i OSP Podolszynka Plebańska oraz jednostkami z innych powiatów uczestniczyła w usuwaniu skutków powodzi na terenie miejscowości Sokolniki gm. Gorzyce.
Do zadań naszej jednostki należało pompowanie wody z posesji za pomocą pomp szlamowych, usuwanie zniszczonych mebli i wyposażenia z budynków mieszkalnych, wynoszenie zalanego zboża, prace porządkowe na terenie zalanych  posesji.

W dniu 3 czerwca nasi druhowie uczestniczyli wraz z druhami z OSP Przędzel Kolonia w procesji Bożego Ciała.
  zdjęcia ze strony www.rudnik.pl
a w godzinach popołudniowych przeszła gwałtowna burza która spowodowała zalanie kilku posesji i piwnic na terenie Rudnika, nasi strażacy działali między innymi na ul. 1000 lecia, w Caritasie, ul. Sikorskiego, w działaniach pomagało nam JGR Nisko, oraz OSP Kopki i Przędzel.
Skutki tej burzy usuwaliśmy również przez dzień 4 i czerwca. łącznie wypompowaliśmy wodę z 20 piwnic budynków.
http://picasaweb.google.pl/salissoglio/1000_lecia_pYwa# - galeria z działań naszych i OSP kopki na ul. 1000 lecia

W dniu 10 czerwca nasz zastęp GLM uczestniczył w akcji usuwania skutków powodzi w Tarnobrzegu, działania naszych ratowników polegały na wypompowywaniu wody z posesji.

W dniu 13 czerwca na stadionie KS Sparta w Jeżowem odbyły się zawody Powiatowe MDP wg. regulaminu CTIF. W zawodach startowały 2 drużyny z naszej OSP , które jako jedyne reprezentowały gminę Rudnik nad Sanem, W zawodach startowało łącznie 14 drużyn dziewcząt i chłopców. Nasza drużyna chłopców zajęła 2 miejsce i awansowała do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 27 czerwca w Rymanowie, a drużyna dziewcząt zajęła 5 miejsce.

W dniu 27 czerwca drużyna MDP chłopców uczestniczyła w Zawodach Wojewódzkich MDP według regulaminu CTIF w Rymanowie zajmując 9 miejsce, drużyna chłopców z OSP Krzeszów zajęła 1 miejsce a dziewcząt była  3

W dniu 4 lipca nasza OSP wraz z jednostkami z terenu gminy oraz z OSP Nowosielec i JRG Nisko, JRG Nowa Sarzyna, JRG Stalowa Wola wzięła udział w finale akcji "STOP POWODZIOM" organizowanej prez. sztab WOŚP. Na obiekcie MOSIR zorganizowaliśmy pokaz ratownictwa drogowego, gaszenia pożaru, a strażacy z JRG zrobili pianę lekką z agregatu APL.. Pięciu naszych strażaków od godzin porannych kwestowało w Rudniku, Racławicach i Podwolinie. Łącznie udało nam się zebrać 11 tyś zł.

W dniu 5 lipca nasza OSP została zadysponowana do zasypanego ziemią robotnika w wykopie na ul. Sandomierskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy poszkodowanego zasypanego do pasa w ziemi, którego częściowo uwolnili koledzy. Nasi strażacy dokończyli uwalnianie poszkodowanego, który następnie został przekazany zespołowi Pogotowia Ratunkowego. W akcji brały udział również 2 zastępy z JRG Nisko, Policja, Inspektor Nadzoru Budowlanego

W dniu 29 lipca około godziny 19 nasza OSP wraz z OSP Krzeszów, Harasiuki, Hucisko i Zarzecze  została zadysponowana do Tarnobrzega w celu umacniania wałów na rzece Trześniówka. Do naszych zadań należało umacnianie walów folią i workami z pisakiem, do bazy powróciliśmy  około godziny 5 rano.

w dniu 28 sierpnia  2010r ok. godz. 2.40 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domu jednorodzinnego w Bielinach na ul. Mokradło.  W budynku znaleziono dwie butle gazowe, które zostały wyniesione na zewnątrz oraz ciało jednego z mieszkańców który zginął podczas pożaru.. Spłonął dach oraz poddasze budynku.
W akcji brały: JRG Nisko GCBA, OSP Wólka Tanewska GCBA  i OSP Bieliny GBA

W dniu 18 września Prezes naszej OSP dh Mariusz Ślusarczyk  zawarł związek małżeński z Barbarą Kania.  Tradycyjnie strażacy z OSP Rudnik zorganizowali 2 bramy oraz szpaler przy wyjściu z kościoła. Oprócz strażaków z Rudniku brali tez udział druhowie z OSP Kopki, OSP Przędzel i OSP Przędzel -Kolonia

W dniu 26 września,  dh Paweł Kazanecki, Paweł Kobiera, Leszek Dudek i Marcin Sikora ukończyli kurs sternika motorowodnego organizowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”
W dniu 3 października nasza OSP zrobiła pokaz ratownictwa technicznego na pikniku integracyjnym na terenie Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Rudniku.

 

W dniu 10 października dh Michał Piędel ukończył kurs Ratownika medycznego organizowany przez Niżańskie Centrum Rozwoju

W dniu 26 września,  dh Piotr Żak i dh Jakub Potocki  ukończyli kurs Ratownika Medycznego organizowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” 

W dniu 26 listopada około godziny 15 45 nasza OSP została zadysponowana do pożaru w Gimnazjum w Rudniku. Po przybyciu na miejsce okazało się, że uległa spaleniu oprawa oświetleniowa w kuchni. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej przeprowadzonej przez Panie Kucharki obyło się bez większych strat. Działania nasze polegały na usunięciu spalonej oprawy i przewietrzeniu pomieszczeń za pomocą wentylatora

Groźny początek zimy, w dniu 30 listopada około godziny 23 i dnia 1 grudnia około godziny 8 rano doszło do pożarów w budynkach mieszkalnych w Rudniku nad Sanem. W obu przypadkach doszło do zapalenia się ścian budynku od nieszczelnych przewodów kominowych, ale dzięki czujności mieszkańców i szybkiej naszej interwencji udało sie ugasić pożar w zarodku. Dzięki temu oba drewniane budynki mieszkalne zostały ocalone, a straty były bardzo małe. Dlatego przypominamy o kontroli przewodów kominowych.

W dniu 1 grudnia dh Kazanecki Paweł i dh Kolano Czesław wzięli udział w pogadance na temat ratownictwa medycznego dla dzieci klasy 0 i 1 w Szkole Podstawowej nr 2 . Zdjęcia w galerii Grześka S

dniu 3 grudnia nasza OSP został zadysponowana wraz z OSP Kopki i OSP Jeżowe do wyciągnięcia cysterny blokującej drogę z Kopek do Łętowni.

 

W dniu 10 grudnia zostaliśmy zadysponowani do pożaru drewnianego budynku mieszalnego w Podwolinie. Oprócz nas w akcji brali udział strażacy z JRG PSP Nisko i OSP Nowosielec.

Kolejny pożar budynku mieszkalnego w Rudniku.
W dniu 13 grudnia około godziny 16 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Rudniku przy ul. Leśnej. po przyjedzie na miejsce zastaliśmy juz rozwinięty pożar który obejmował cały dach drewnianego budynku. Dzięki naszym działaniom udało sie uratować dom przed całkowitym spaleniem. Ale nie nadaje się do zamieszkania i wymaga poważnego remontu. Oprócz nas w akcji brali udział strażacy z JRG Nisko oraz z OSP Kopki i Przędzel

W dniu 14 grudnia zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu osobowego w Rudniku nad Sanem przy ul. Słowackiego, gdzie dzięki naszej sprawnej akcji gaśniczej  ulega spaleniu tylko komora silnika.

W dniu 18 grudnia około godziny 2 w nocy zostaliśmy zadysponowani do wybuchu pieca CO w budynku mieszkalnym w Rudniku przy ul. Szpitalnej. W akcji oprócz nas brali udział strażacy z JRG Nisko, Policja i Pogotowie Ratunkowe

Świąteczny Prezent od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu 18 grudnia nasza jednostka odebrała od WOŚP pompę szlamową HONDA WT-40. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się  18 Grudnia w Warszawie na pl. Piłsudskiego. WOŚP zakupiła sprzęt dla 575 jednostek OSP z całego kraju, w Warszawie odebrało sprzęt 120 wytypowanych jednostek  Oprócz pompy dostaliśmy 3 węże tłoczne W110, 5 m węża ssawnego, smoka,  nasady i łączniki, komplet ten jest warty około 12000 zł.
Pompa WT - 40 jest na razie jedyną taką na terenie naszego powiatu, jej wydajność wynosi 1600 l/min, a średnica zanieczyszczeń 30 mm.
WOŚP również  zakupiła pompy pływające dla OSP Ulanów, OSP Nisko, OSP Krzeszów, a dla OSP Harasiuki agregat prądotwórczy

.