W ROKU 2007 nasza OSP miała 98 wyjazdy do akcji w tym 57 pożarów, 41 miejscowych zagrożeń, 5 wyjazdów poza teren gminy, 1 wyjazd poza teren powiatu.

 

W dniu 14.01.2007 r. odbył się w Rudniku nad Sanem  XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał ten odbywał się w Miejskim Ośrodku Kultury i na placu przed naszą Remizą w Miejskim Ośrodku Kultury i na placu przed MOK, kierowali samochody na wyznaczony parking, przed naszym garażem był postawiony Gril na którym można było kupić różne smakołyki. Odbył się pokaz naszego sprzętu na nowym samochodzie Jelcz 5/32, Włączyliśmy się również w licytacje na rzecz WOŚP poprzez przekazie misia maskotki "ŻARKA", starego hełmu Strażackiego oraz można było wylicytować przejazd naszym samochodem JELCZ na sygnałach po ulicach Rudnika. Maskotka został sprzedana za kwotę 200 zł,  hełm za 30 zł, a przejazd kosztował tylko 40 zł.
    Podczas uroczystego otwarcia koncertu w MOK dh. Paweł Jarosz wystąpił w ubraniu żaroodpornym jako kosmita. 
Na zakończenie Finału WOŚP odbyło się Światełko do nieba z wieży naszej Remizy, obsługiwane przez naszych druhów.

Więcej informacji na temat XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można znaleźć na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej nr2 w Rudniku.

 za-naczelnika dh. Paweł Jarosz w ubraniu żaroodpornym

  Gril przed naszym Garażem

 

W dniu 17.02.2007r. odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej OSP za rok 2006.
Zaproszonymi gośćmi byli:
Burmistrz G i M Rudnik nad Sanem - mgr. inż Waldemar Grochowski
Z-ca Komendanta PSP w Nisku - st. kpt. Jerzy Bąk
Komendant Gminny ZO MG ZOSP RP w Rudniku, Komendant PSP w Stalowej Woli - bryg. Tadeusz Niedziałek
Prezes ZO MG  ZOSP RP w Rudniku - dh. Mieczysław Paszek

W dniu 02.04.2007r. w  godzinach 20- 22 druhowie z naszej jednostki brali udział w uroczystym Czuwaniu z paleniem ogniska na Rynku z okazji II Rocznicy Śmierci Papieża Jana Pawła II.
W dniach 6-8 kwietnia nasza OSP wraz z OSP Przędzel- Kolonia brał udział w warcie Honorowej przy Grobie Chrystusa.

W dniu 8 kwiecień po mszy Rezurekcyjnej koło godziny 800 odbyło się w naszej remizie uroczyste śniadanie dal druhów biorących udział w warcie przy grobie i mszy Rezurekcyjnej. Swoją obecnością zaszczycili nas ksiądz Kapelan Gminny Sławomir Brzeski oraz Ksiądz Proboszcz Edward Franuszkiewicz. Było tradycyjne dzielenie się jajkiem i barszcz ugotowany przez dh. Pawła Sekulskiego.

W dniu 3 maja 2007 roku odbyły się obchody 130 - lecia naszej OSP oraz Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Więcej informacji jest tutaj. 130-lecie.

W dniach 2-3 czerwca nasza jednostka wraz z OSP Kopki, OSP Przędzel i OSP Przędzel Kolonia brała udział w zabezpieczeniu WIKLINY 2007
W dniu 7 czerwca nasza jednostka wraz z OSP Przędzel Kolonia brała udział w procesji Bożego Ciała.
W dniu 9 czerwca druh Krzysztof Kobiera zawarł związek małżeński a nasza jednostka zrobiła mu w drodze do Kocioła bramę, szpaler przy wyjściu z Kocioła oraz odprowadziła mu w drodze do kościoła

W dniu 27 czerwca nasza jednostka zastępem GCBA 5/32 wraz z OSP Kopki GBA 2/16, OSP Jeżowe GCBA 6/32, OSP Cholewiana Góra GBA 2/16, OSP Nowosielec GBA 2,5/16 uczestniczyła w dużym pożarze lasu na terenie Poligonu Wojskowego koło Nowej Dęby na terenie powiatów Stalowa Wola i Kolbuszowa.
W dniu 1 lipca nasza OSP wraz z  JRG Nisko, OSP Kopki, OSP Przędzel Kolonia uczestniczyła w pokazach w Ramach Pikniku Integracyjnego dla Niepełnosprawnych. podczas tego pikniku zaprezentowany został pokaz gaszenia pożaru samochodu, budynku produkcyjnego, cięcia karoserii samochodu oraz wytwarzania piany lekkiej.

W  dniu 7 lipca druh Naczelnik Paweł Kazanecki  zawarł związek małżeński z druhną Joanna Mazur, nasza jednostka i OSP Kopki towarzyszyły mu w drodze do Kocioła. Strażacy zrobili też  szpaler przy wyjściu z Kocioła. W drodze do domu weselnego OSP Przędzel i OSP Przedzel Kolonia zrobiły bramę. Para młoda jechała samochodem SRw Toyota z JRG Nisko, a cała kolumna jechała na sygnałach  z kościoła do domu weselnego

Para Młoda i szpaler zrobiony przez strażaków z JRG Nisko i OSP Rudnik i Kopki

brama zrobiona przez OSP Przędzel i OSP Przędzel Kolonia

pamiątkowe zdjęcie Młodej Pary z strażakami i Komendantem Powiatowym PSP w Nisku

W dniu 30 sierpnia odbyły się ćwiczenia z nasza nowa pompą